Sedirler

Ankara Sedirler

Sedirler

Anadolu kültürünün önemli simgelerinden biri olan sedirler farklı desen ve renklerde olması sayesinde kullanıldıkları mekana ayrı bir hava katarlar. Alışılagelmiş oturma gruplarına kıyasla daha ilgi çekici bir tarza sahip olan bu parçalar ideal bir dekorasyon eşyası olarak da görülür. Bu nedenle evlerde ya da cafe ve restoran gibi yerlerde sıklıkla sedir modelleri görmek mümkündür. Müşteri istekleri dikkate alınarak üretilen bu ürünler ile evlerde hoş bir şark köşesi yapılabilir. Üretiminde birinci sınıf kalitede malzemelerin kullanılması bu alanları hem estetik hem de dayanıklı hale getirecektir. Tasarımın mekanın mimari yapısına ve ebatlarına uygun olarak yapılması müşteri memnuniyetinin daima yüksek olmasını sağlayacaktır.

Sedirler Nasıl Olmalıdır?

Köknar, çam, kayın ya da gürgen gibi ağaçlar kullanılarak üretilen sedir çeşitleri sandıklı ve sandıksız olmak üzere ikiye ayrılır. Üzerinde oturmaya ve yatmaya uygun bir mobilya türü olan bu parçalar için standart ölçüler dıştan genişlik için 80 cm’dir. Boyu ise 100 cm’lik parçalardan meydana gelen sedirlerde kol genişliği genellikle 7 cm’den başlar. Sırt yastıkları ise çoğunlukla 10*15 cm ölçülerinde üretilir. Bunlar standart ölçüler olup isteğe bağlı olarak özel üretim yapılabilir. Ölçülerin yanı sıra sedir minderlerinin seçimi de önemlidir. Sert sünger kullanılarak üretilmiş olan minderler daha fazla tavsiye edilir. Sağlıklı olması ve deforme, büzülme gibi durumların daha az yaşanması nedeniyle sert sünger kullanımı yaygındır. Bu sayede oturma ve yatma gibi hareketler daha rahat gerçekleşecektir.

Sedir Modelleri Nelerdir?

Sedirler kendi içerisinde görünüm, kalite, fiyat gibi özellikler bakımından farklılık gösterir. Buna göre en çok kullanılan sedir modelleri arasında klasik, sandıklı, modern, yataklı, ahşap, cafe, metal iskelet, oturma odası ve salon, kalın minder, teras, bahçe ve balkon teras için uygun modeller vardır. Bunların her biri özel ölçülerde ve yüksek kalitede olacak şekilde üretilir. Sedir minderleri için dokuma pamuklu kumaş kullanılır ve bunlar fermuarlı olması sayesinde kolayca yıkanabilir. Farklı desen seçeneklerinin bulunduğu minderlerin her biri uzun süreli kullanıma uygundur ve müşteri talebi doğrultusunda istenilen özelliklerde üretilir.

Sosyal Medyamız :

Müşteri Yorumları

 1. İbrahim S****

  Soğuk havalarda terasımızı kullanamıyorduk.Terasımızı tam da isteğimiz gibi kapattılar.İçeriye soğuk hava girişi neredeyse kesildi.

 2. Mehmet Y****

  Terasımızın çatısını kapattırdım.Kullandıkları malzeme çok dayanıklı.Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.

 3. Hakan T****

  Daha önce yaptırdığım kaplamalar kısa sürede eskidi.Bu sefer uzun süre kullanabilecğimi düşünüyorum.

 4. Halil M****

  Verilen hizmet son derece kaliteli.Çalışanlar müşterilerle ilgili ve müşterilerinin isteklerini yerine getirmek için çabalıyorlar.