Şark Köşesi

Ankara Şark Köşesi

Şark Köşesi

Anadolu kültürünün önemli bir simgesi olan şark köşesi tarihi eskilere kadar uzanır. Ülkemizde pek çok kişi evinde şark köşesi için ayrı bir alan ayırır. Kendi kültürümüzü yansıtması ve farklı bir tasarımının bulunması bu dekorasyona olan talebi artırır. Özellikle doğu bölgesinde yaygın şekilde kullanılan bu mobilyalar minder takımı ya da sedir takımı şeklinde düzenlenir. Kullanıcılarına sıcak bir muhabbet ortamı sunan şark köşesi tasarımları genellikle odanın bütününü kaplar. Duvarlarda kullanılan halı ve kilim desenleri ile bir bütün halinde olan bu tasarımlar kendi içerisinde birkaç parçadan meydana gelir. İstenilen görünümün elde edilebilmesi için her bir parça güvenilir ve kaliteli olacak şekilde üretilmelidir.

Şark Köşesi Nasıl Olur?

Tasarım olarak kıyaslandığında şark köşesi hem sade hem de gösterişli olarak üretilebilir. Genellikle bu planlamalarda minder, sedir, ortaya sehpa, duvara kilim ya da halı, ortaya ahşap ayaklar ve bakır sini, raf üzerine bakır aksesuarlar, zeminde kullanılacak kilim veya halı, duvara ahşap raf gibi parçalar bulunur. Bunlar içerisinde özellikle sedir ve minder şark köşesinin ana malzemeleri arasında yer alır. Sedir üretimi ne kadar kaliteli olursa hazırlanan köşe de o kadar uzun süre kullanılabilecektir. Dikkate alınacak olan şark köşesi ölçüleri mekanın özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Bu nedenle üretim öncesinde mekanın ebatları ölçülür ve ona uygun tasarımlar yapılır. Böylece elde edilecek sonuç hem müşteriyi hem de üretici firmayı memnun edecektir.

Sedir Ve Şark Köşesi Üretimi

Osmanlı motiflerinin ön plana çıktığı sedir ve şark köşesi üretimleri isteğe bağlı olarak planlanır. İlk olarak konsept belirlenir ve buna uygun planlama yapılır. Ardından tasarım ve üretim aşamasına geçilir. Her bir ürün için işçilik, kalite ve teknik özellikler en üst seviyede tutulur. Asıl amaç müşteri memnuniyetini sağlamak olduğundan üretim sonrası nakliye ve kurulum hizmeti de firmaya aittir. Böylece üstün kalite standartları çerçevesinde üretilen sedir ve şark köşeleri sorunsuz şekilde müşteriye teslim edilir. Tüm üretimlerde güvenli ödeme, kaliteli ürün, uygun fiyat, üstün konfor, hızlı teslimat ve profesyonel hizmet gibi ilkeler geçerlidir.

Sosyal Medyamız :

Müşteri Yorumları

 1. İbrahim S****

  Soğuk havalarda terasımızı kullanamıyorduk.Terasımızı tam da isteğimiz gibi kapattılar.İçeriye soğuk hava girişi neredeyse kesildi.

 2. Mehmet Y****

  Terasımızın çatısını kapattırdım.Kullandıkları malzeme çok dayanıklı.Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.

 3. Hakan T****

  Daha önce yaptırdığım kaplamalar kısa sürede eskidi.Bu sefer uzun süre kullanabilecğimi düşünüyorum.

 4. Halil M****

  Verilen hizmet son derece kaliteli.Çalışanlar müşterilerle ilgili ve müşterilerinin isteklerini yerine getirmek için çabalıyorlar.