Ahşap Teras Kapatma

Ankara Ahşap Teras Kapatma

Ahşap Teras Kapatma

Uzun yıllardır insanların sıklıkla kullandığı çatı kapatma sistemlerinden biri olan ahşap teras kapatma terasları yaz kış fark etmeksizin kullanılabilir hale getirir. Özel makineler kullanılarak üretilen ahşaplar ile kapatılan teraslarda izolasyon, ızgara, direk, ahşap taşıyıcı gibi özelliklere dikkat edilir. Montaj sırasında mutlaka ahşaplar doğru yerlere monte edilmelidir. Bu sayede yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarında herhangi bir sızma ya da akma sorunu olmayacaktır. Bu gibi detaylara önem verilmesi yapılan teras kapatmayı daha da kullanışlı hale getirir. Bunun için imalat ve uygulama aşamasında işinde uzman bir firma ile çalışmak gerekir. Firma personellerinin işinde deneyimli ve eğitimli olması elde edilecek sonuçları mükemmel yapacaktır.

Ahşap Teras Kapatma Uygulaması Nasıldır?

Profesyonel ahşap teras kapatma için uygun ölçüler alınır. Bu ölçülere göre taşıyıcı ahşap direkler ve paslanmaz özelliğe sahip pergola ayak mermere ya da beton zemine monte edilir. Ardından teraziye alınır ve üst mahya kısmı direklere monte edilerek sabit hale getirilir. Aynı işlem balkonun ya da terasın diğer tarafları için de yapılır. İki yatay taşıyıcının arasına 10*10 ya da 5*10 şeklinde farklı ahşap malzemeler kullanılır. Bunların montajı bittikten sonra ızgaraların üstüne lambriler çakılır ve böylece ters tavan montajı tamamlanır. Parçaların su almaması için alt kısma dekoratif bir ahşap malzeme olan alın tahtası takılır. Tüm malzemeleri daha dayanıklı hale getirmek adına mebran kullanılır.

Ahşap Teras Kapatma Maliyeti Nedir?

Terasları dış etkenlere karşı koruyan ahşap teras kapatma uygulamaları için maliyet hesaplaması metrekareye göre yapılır. Metrekare arttıkça toplam tutar da artacaktır. En uygun fiyatla en kaliteli hizmeti alabilmek için firma seçimini doğru yapmak gerekir. Firmanın kampanyalı fiyatlar uygulaması isteyen herkesin doğal görünümlü terasa sahip olmasını sağlar. Ayrıca teras uygulaması ile su akışı kesilir ve terastaki tavan akması problemi çözülür. Çatı yalıtımı yapılmasıyla her mevsim kullanılabilir hale gelen teraslar için ahşap malzemeler tercih etmek ortama estetik bir görünüm kazandıracaktır. Teras kapama için kullanılacak ahşabın bölgeye uygun ağaçlardan seçilip seçilmediğine dikkat edilmelidir.

Sosyal Medyamız :

Müşteri Yorumları

 1. İbrahim S****

  Soğuk havalarda terasımızı kullanamıyorduk.Terasımızı tam da isteğimiz gibi kapattılar.İçeriye soğuk hava girişi neredeyse kesildi.

 2. Mehmet Y****

  Terasımızın çatısını kapattırdım.Kullandıkları malzeme çok dayanıklı.Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.

 3. Hakan T****

  Daha önce yaptırdığım kaplamalar kısa sürede eskidi.Bu sefer uzun süre kullanabilecğimi düşünüyorum.

 4. Halil M****

  Verilen hizmet son derece kaliteli.Çalışanlar müşterilerle ilgili ve müşterilerinin isteklerini yerine getirmek için çabalıyorlar.