Kamelya

Ankara Kamelya

Kamelya

Kullanışlı ve basit bir yapı olan kamelya açık alanlarda vakit geçirmek amacıyla üretilen oturma alanlarıdır. Genellikle demir ya da ahşap malzemeler kullanılarak üretilen bu alanlar sekizgen, altıgen gibi farklı geometrik şekillere sahiptir. Her tarafı açık ya da giriş kapılı olacak şekilde üretilen kamelyaların çoğunlukla üst kısımları kapalıdır. Kullanım alanına göre şekli ve ebatları belirlenen kamelyalar için çam ağacı daha fazla tercih edilir. Bunun nedeni ise ağacın emprenyeli olması yani böceklenme, çürüme ya da kurtlanma gibi durumlarının olmamasıdır. Gerekli koşullar sağlandığında bu yapılar uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilirler. Özellikle beyaz kamelya çeşitleri bu yönüyle daha fazla tercih edilmekte olup yılda bir kere boya yapılması yeterli olacaktır.

Kamelyaların Özellikleri Nelerdir?

Kullanıldığı bölgeye ve çevreye estetik bir görünüm katan kamelya modelleri kenar kısımlarında korkuluk olacak şekilde üretilir. Daha korunaklı ve kullanışlı olması adına üst bölümü kapalı şekilde inşa edilen bu yapılar ahşap ya da demir malzemelerle tasarlanır. Parklar, site bahçesi, evler ve diğer tüm toplu yaşam alanları kamelyaların sıklıkla tercih edildiği yerler arasında bulunur. Yemek yemek, dinlenmek, güneşli havalardan korunmak amacıyla kullanılan bu yapılar farklı oturma grupları ile dekore edilir. İsteğe bağlı olarak tasarımında özel detaylara da yer verilebilir. Eğer metal olan modeller istenirse bunlar elektrostatik boya ile boyanarak dış mekana uygun hale getirilir.

Kamelya Nasıl Üretilir?

Doğru şekilde kamelya üretimi yapılırken oturum alanı, kamelya ağırlığı, dikmeler, kamelya hacmi, korkuluklar, oturma birimi, çatı, kamelya ayağı, çatı ana taşıyıcı gibi bölümlere dikkat edilir. Bunlar dikkate alınarak üretilen ahşap sekizgen kamelya daha yaygın kullanılır. İnsanların keyifli zaman geçirmesini sağlayan bu yapılar farklı ağaç türleri ile de üretilebilir. Bu aşamada müşteri beklentileri ve ürünün kullanılacağı yer de dikkate alınır. Firmanın sahip olduğu tecrübe ve bilgi ile tüm kamelya üretimleri sorunsuz şekilde müşteriye teslim edilir. Üretimde çatı ölçüsü ile oturma alanı genişliğinin birbirine uyumlu olması kamelyalara daha estetik bir görünüm kazandırır. Bu sayede açık alanlarda yaz aylarında güneş sıcağından yağışlı aylarda ise yağmurdan korunmak mümkün olacaktır.

Sosyal Medyamız :

Müşteri Yorumları

 1. İbrahim S****

  Soğuk havalarda terasımızı kullanamıyorduk.Terasımızı tam da isteğimiz gibi kapattılar.İçeriye soğuk hava girişi neredeyse kesildi.

 2. Mehmet Y****

  Terasımızın çatısını kapattırdım.Kullandıkları malzeme çok dayanıklı.Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.

 3. Hakan T****

  Daha önce yaptırdığım kaplamalar kısa sürede eskidi.Bu sefer uzun süre kullanabilecğimi düşünüyorum.

 4. Halil M****

  Verilen hizmet son derece kaliteli.Çalışanlar müşterilerle ilgili ve müşterilerinin isteklerini yerine getirmek için çabalıyorlar.